close
تبلیغات در اینترنت
نور مومن
آموزشی

حضور قلب و آمرزش گناهان

قَالَ النبی صلی الله علیه و آله : مَنْ صَلَّی رَکْعَتَیْنِ وَ لَمْ یُحَدِّ ثْ فِیهِمَا نَفْسَهُ بِشَیْ ءٍ مِنْ أُمُورِ الدُّنْیَا غَفَرَ اللَّهُ لَهُ ذُنُوبَه.
رسول اکرم صلی الله علیه و آله فرمود: کسی که دو رکعت نماز بخواند و در آن دو رکعت، قلب خود را به چیزی از امور دنیا مشغول نکند، خداوند گناهانش را می آمرزد. (بحارالانوار، ج 81، ص 249)
5 5. آمادگی کامل برای نماز

قَالَ الباقر علیه السلام : لَا تَقُمْ إِلَی الصَّلَاهِ مُتَکَاسِلًا وَ لَا مُتَنَاعِساً وَ لَا مُتَثَاقِلًا فَإِنَّهَا مِنْ خِلَالِ النِّفَاق.

چکار کنیم با نماز انس بگیریم-

صحبت های اقای قراتی در برنامه سمت خدا +فایل صوتی
سمت خدا - 91-05-31-حجت الاسلام والمسلمين قرائتي

برای دانلود فایل صوتی اینجا را کلیک کنید

سوال – چکار کنيم که با نماز انس بگيريم و ديگران را به نماز تشويق کنيم ؟

پاسخ– افرادي هستند که نمي دانند با کساني که نماز نمي خوانند بايد چه رفتاري داشته باشند. خانمي حاضر است که مهريه اش را ببخشد تا شوهرش نماز بخواند و متدين باشد. گاهي بچه ها نماز مي خوانند ولي پدر و مادرها نسبت به نماز بي توجه هستند.


آموزش نماز

 هنگامی که نماز را شروع می کنیم باید متوجه باشیم که چه نمازی را می خوانیم؛ مثلا نماز ظهر است یا عصر و آن را تنها برای اطاعت فرمان خداوند بجا آوریم که این همان "نیت" است و از اجزای اصلی نماز به شمار می آید.

 از آغاز تا پایان نماز باید از این کارها که نماز را باطل می کند بپرهیزیم:

1- خوردن و آشامیدن.

2- روی از قبله برگرداندن.


در نماز هایمان باید توجه داشته باشید حتما در رکعت اول یا دوم پس از سوره ی حمد باید سوره ی توحید (قل هوالله ...)خوانده شود .


پس از اتمام حمد و سوره سر را به سمت پایین میبریم وکمر راخم میکنیم به طوری که تقریبا زاویه ی 90درجه شکل بگیرد.

برای ذکر رکوع میتوانیم (سبحان ربی العظیم وبحمده ) رابگوییم ویا میتوانیم سه باربگوییم سبحان الله ، سبحان الله، سبحان الله.


نماز درخواست حاجت از امام زمان

96

مرحوم سیّد بن طاووس در مهج الدّعوات از کتاب کُنوز النَّجاح ابوعلی فضل طبرسی ، نماز درخواست حاجت از امام زمان علیه السلام را نقل می کند که چکیده آن در متن زیر مشاهده می شود:

مرحوم سیّد بن طاووس در مهج الدّعوات از کتاب کُنوز النَّجاح ابوعلی فضل طبرسی ، نماز درخواست حاجت از امام زمان علیه السلام را نقل می کند که چکیده آن در متن زیر مشاهده می شود:

ابوعبدالله حسین بن محمّد بَزُوفَری گفت: از ناحیه مقدّسه علیه السلام نوشته ای خارج شد که مضمون آن ، چنین است:

 


چگونگی انجام غسل جنابت به طور کامل؟

غسل به دو صورت انجام مي گيرد 1. ارتماسي 2. ترتيبي
در غسل ارتماسي انسان بعد از پاک کردن بدن خود از نجاست نيت مي کند(غسل جنابت مي کنم قربتا الي الله ) . بعد به يک باره تمام بدن خود را به زير آب فرو مي برد. مانند پريدن در استخر.
براي انجام غسل ترتيبي انسان ابتدا نيت کرده ، بعد سر و گردن را مي شويد . بعد از آن سمت راست بدن خود را مي شود(دست راست وپاي راست و نيم تنه سمت راست). پس از آن سمت چپ بدن را مي شويد.(1)

آموزش تیمم +تصویر

0

باسلام میدانید که در نبود آب برای وضو گرفتن می توانیم تیمم کنید در ادامه ی این مطلب قصد دارم عبارت تیمم و چگونگی آن را برای شما توضیح بدهم.ا ما در ادامه مطلب همراه باشید.

1- ابتدا نیت میکنیم (همان که حظور قلب داشته باشیم که چه کاری را می خواهیم بدهیم کافی است.)

 

۲-کف دو دست را با هم به چیزی که تیمم کردن بر آن صحیح است مانند: خاک، ریگ ، کلوخ و سنگ (اگر پاک باشند)می زنیم.

تصویر آموزش وضو

41

در این مطلب به آموزش صحیح وضو میپردازیم امید وارم به دقت به مطالب توجه کنید

درابتدا خدا را شکر میگوییم که ما را به راه راست هدایت کرده که به دنبال چنین موضوع مهمی هستیم.

برای شروع

۱-نیت میکنیم که برای خشنودی و انجام فرمان خدا وضو میگیریم.(گفتن ویا به زبان آوردن الزامی نست همان که حضور قلب داشته باشیم کافی است )